Başkan Demir, iş insanlarıyla buluştu
2019-11-15
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Sanayicilerimize, iş insanlarımıza yatırım yapmaları, istihdam oluşturmaları anlamında her türlü desteği vermeye hazırız" dedi

Başkan Demir, iş insanlarıyla buluştu

YATIRIMCIYA TAM DESTEK!

 

İş insanları ve sanayicilerle bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun’u geleceğe hazırlayacak adımlar atıyoruz. İstihdam oluşturacak projeleri önemsiyoruz. Bu yönde iş insanlarımıza, sanayicimize her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

 

'İSTİHDAM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM'

 

Başkan Mustafa Demir, Kaanlar Gıda Karadeniz Bölge Müdürü Abdullah Kaan'ın ev sahipliğinde iş insanları ve sanayicilerle bir araya geldi. Proje ve yatırımlarını anlattığı iş insanlarıyla fikir alışverişinde bulunan Demir, "Samsun ile ilgili herkesin öneri ve tavsiyelerine açığız. Bizimle birlikte yol yürüyecek olan sizlersiniz. Sizlerin yapacağı yeni yatırımlar, yeni iş sahaları demek. İstihdam alanları oluşturmada hep birlikte çalışmalıyız. Sizlerin bize, bizlerin size desteği çok önemli" diye konuştu.

 

'KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MESAFE KATETTİK’

 

Şehrin geleceği ile ilgili çalışmalarda çok önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Başkan Mustafa Demir, "Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar yaptığımız toplam yol 410 kilometreyi geçti. Bir taraftan da ilçe merkezleri ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Samsun'un geleceği ile ilgili en zor olan 2 konuda çok önemli bir mesafe katettik. Canik’te Gaziosmanpaşa ve Soğuksu, İlkadım bölgesinde de Hastanebaşı, Zeytinlik o bölgelerde ciddi bir kentsel dönüşüme başlıyoruz. Diğer bir konu da Gülsan Sanayi Sitesi’nin Toybelen’e taşınması. Yine belediye kasasından para çıkmadan TOKİ ile mutabakata vardık. Genel Başkan Yardımcımız, milletvekillerimiz ve il başkanımız ile birlikte Bakanımızla görüştük. Yarın da Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, yeni sanayi alanıyla ilgili görüşmelerde bulunmak için Samsun’a geliyor" dedi.

 

OTOPARK SORUNU TAMAMEN BİTECEK

 

Şehir merkezindeki otopark probleminin çözümü için çalışmalara başladıklarını da söyleyen Mustafa Demir, "Adım adım gidiyoruz. Önümüzdeki 5 yılda bu sorunun neredeyse tamamını çözmüş olacağız. Bu çalışmalar ile Samsun’u geleceğe hazırlayacak adımlar atacağız. Arkasından Terme’de bin 500 dönüm sanayi alanı, Havza Bekdiğin Organize Sanayi Bölgesi'ni ise 10 bin dönüme çıkaracak olan çalışmasını yürüteceğiz" diye konuştu.