Mustafa Demir; Marka değeri yüksek Samsun’u sizlerle beraber inşa edeceğiz
2019-02-04
Bayındırlık ve İskan eski Bakanı, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, step yapı kütahya seramik tarafından düzenlenen sabah kahvaltı programına katıldı. Enver ve Hakan Durmuşoğlu kardeşlerin ev sahipliğinde yapılan kahvaltıya Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti adayı Hasan Togar, Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan ve iş insanları katıldı.

MÜSİAD’ın 60 bin işletmeyi temsil eden ve 1 milyon 600 bin kişiye istidam sağlayan güçlü bir Sivil Toplum Örgütü olduğunun altını çizen Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, ‘’Hasan ve Osman Öğüten kardeşler gibi bende iş hayatına çok erken atıldım. Hem okudum hem de babamın alüminyum levha fabrikasında çalıştım. Sizler bugün beni o yıllara götürdünüz. Sanayicilik çok farklı bir sektör. Çok büyük gayret ve emek var. Bu ülke hepimizin. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Samsun’u bulunduğu konumdan daha iyi noktalara hep birlikte taşıyacağız. Marka değeri yüksek Samsun’u sizler ile beraber inşa edeceğiz’’ dedi.

‘’GELECEĞİ DÜŞÜNEREK SAMSUN’U PLANLAMALIYIZ’’

Samsun’un gelecek 50 yılını, 100 yılını planlayarak hareket edeceklerine vurgu yapan Mustafa Demir, ‘’Geleceği düşünerek Samsun’u planlamalıyız. Birinci önceliğimiz sanayi üretimi. Şuanda organize sanayi bölgesi 1500 dönüm arazi üzerine kurulu. 3500 dönümlük yeni organize sanayi bölgesini 2 yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz’’