SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ YASAĞI HİSSETTİRMEDİ
2020-04-12
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Sokağa Çıkma Yasağı' süresince mağduriyet yaşanmaması için adeta seferber oldu. Acil ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından anında karşılanan vatandaşlar, yasağın olumsuz etkilerini hissetmedi

Koronavirüs salgını nedeniyle il genelinde aldığı tedbirlerle hem hastalığın yayılmasını engelleyen hem de yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, 'Sokağa Çıkma Yasağı'nın ilanıyla birlikte mağduriyetlerin yaşanmaması için yeni uygulamaları hayata geçirdi. Samsunluların mağdur olmamasi için yoğun şekilde çalıştı. Belediyenin görevli ekipleri 2 gün boyunca vatandaşların acil tüm ihtiyaçlarını karşıladı.

 

ÇÖZÜM MERKEZİ'NDEN ANINDA ÇÖZÜM


İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yayınladığı 'Sokağa Çıkma Yasası' genelgesiyle birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak Çözüm Merkezi'ndeki personel sayısını artırdı. Yasaktan nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşların isteklerini yerine getirmek için mesai yapan Çözüm Merkezi’nde gelen çağrılara anında dönüş yapıldı. Vatandaşların çağrıları anında ilgili birimlere aktarılarak istekleri yerine getirildi. 

 

TEK BİR VATANDAŞ MAĞDUR OLMASIN...


65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların her türlü ihtiyacını tedarik ederek evlerine kadar ulaştıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 'Sokağa Çıkma Yasağı'ndan dolayı yaşanması muhtemel mağduriyetleri de en aza indirdi. Çözüm Mekezi'ne gelen çağrıların dikkate alınarak dar gelirli ailelere yapılan kuru gıda yardımları devam ettiğini belirten yetkililer, "Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için mücadele veriyoruz. Ekiplerimiz halkımızın ayağına kadar giderek taleplerini dinliyor, yerine getiriyor" açıklamasında bulundu. 

 

SASKİ EKİPLERİ VE ZABITA SAHADA 


Öte yandan, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) ekipleri, içme suyu hatları ile kanalizasyonlarda meydana gelebilecek arızaların giderilmesi noktasında göreve hazır bekliyor. Bugüne kadar Samsunlu vatandaşların taleplerini yerine getirmekte örnek bir çalışmaya imza atan Zabıta ekipleri ise Çözüm Merkezi’ne ulaşan yardım çağrılarına göre çalışmalarını sürdürüyor.